ارتودنسي: درماني است که طي آن متخصص ارتودنسي با بهره از روش‌هاي متفاوت، سعي در ايجاد فرمي مطلوب  در دندان‌ها مي‌کند. اين روش‌ها شامل موارد  متفاوتي مي‌شود که از جلمه آن‌ها مي‌توان به ارتودنسي نامرئي ، ارتودني مرئي، ارتودنسي ثابت و ارتودنسي متحرک اشاره کرد. از عوامل اصلي اثرگذاري بر مراحل ارتودنسي بزرگسالان و کودکان نيز مي‌توان به وخامت چينش‌هاي دندان‌ها اشاره کرد.

بهره از بهترين متخصص ارتودنسي به شما اين تضمين را مي‌تواند بدهد که با خيالي آسوده ارتودنسي دندان‌هايتان توسط فردي مجرب و يک دکتر ارتودنسي صورت پذيرفته است؛  و همچنين با بروزترين و برترين درمان‌هاي روز، ارتودنسي دندان‌هاي شما صورت پذيرفته است. از جمله مواردي که بر تصميم بهترين دکتر ارتودنسي در انتخاب نوع ارتودنسي مناسب شما اثر مي‌گذارد، مي‌توان به هزينه‌اي که براي درمان تخصيص مي‌دهيد و نيز حالت دندان‌هاي شما اشاره کرد.

ارتودنسي دندان بزرگسال

 

ارتودنسي نامرئي يکي از روش‌هاي متداولي است که براي اين امر صورت مي‌پذيرد. دليل محبوبيت اين نوع ارتودنسي، نامرئي بودن آن است. به همين دليل شما به راحتي مي‌تواند به تعاملات اجتماعي خودتان برسيد و بي‌هيچ نگراني از موردي، طول درمان خود را سپري کنيد. 

مزيت ديگر ارتودنسي نامرئي، متحرک بودن آن در اکثر موارد است. همان‌طور که گفتيم ارتودنسي به دو قسم ثابت و متحرک طبقه بندي مي‌شود. در ارتودنسي نامرئي شما مي‌توانيد از بهترين متخصص ارتودنسي يا ارتودنتيست خودتان تقاضاي اين مورد را کنيد که از ارتودنسي متحرک براي درمان بهره برد. اين عاملي مي‌شود در راستاي بهبود فرايند درمان و همچنين کاهش عوارض ارتودنسي.

شايد بتوان گفت مهم‌ترين عارضه ارتودنسي، بي ‌توجهي بيماران به نظافت دهان و دندان است. بسياري از افراد را مشاهده کرده‌ايم که با تصور نياز نبودن نظافت دهان و دندان در طول دوره ارتودنسي، به نظافت و پاکيزه نمودن دهان و دندان‌هايشان نپرداخته‌اند و پس از طي کردن دوره درمان، با مشکل پوسيدگي دندان‌ها نيز رو به رو شده‌اند و اين خود عاملي براي افزايش هزينه شده است.

قيمت ارتودنسي (هزينه ارتودنسي) به عوامل متفاوتي بستگي دارد که از جمله آن‌ها مي‌توان به نوع اترودنسي مدنظر شما ( ثابت، متحرک، مرئي و نامرئي )، طول درمان شما و نيز وخامت چينش دندان‌ها شما اشاره کرد.

قيمت ارتودنسي نامرئي، به صورت ميانگين بيش از انواع ارتودنسي‌ها است. قيمت تغريبي آن حدودا بين 3 تا 6 هزار دلار است. دليل وجود اين تفاوت قيمتي، در ارتودنسي يکي از فک‌ها يا ارتودنسي هر دو فک است. به تبع ارتودنسي فک بالا يا ارتودنسي نامرئي فک پايين، قيمت ارتودنسي متفاوتي نسبت به يکديگر دارند و اين عاملي در جهت متناوب بودن قيمت‌ها مي‌شود.

در برخي موارد حاد، شاهد اين نيز هستيم که به جراحي فک پرداخته مي‌شود. به اين مفهوم که ممکن است شکل گيري استخوان‌ها به شکلي صورت پذيرفته است که تنها با جراحي مي‌توان فرم مطلوب اوليه را ايجاد کرد و سپس بر روي بنيان ايجاد شده، به درمان ارتودنسي ادامه داد.

هدگيرها نيز در اين ميان کمک کننده اين هستند که با کاهش نياز به جراحي به بيماران کمک کنند تا هم با  کاهش هزينه و هم با کاهش عوارض جانبي ارتودنسي، درماني مطلوب را تجربه کنند . البته هدگيرها تنها در مواردي معدود به کار برده مي‌شوند و هر نوع جراحي را نمي‌توان با هدگيرها اصلاح کرد و ارتودنسي مطلوبي را رقم زد.

 


گاه سایت بلاگ بیست ارتودنسي ,نامرئي ,درمان ,مي‌توان ,مي‌شود ,صورت ,ارتودنسي نامرئي ,متخصص ارتودنسي ,صورت پذيرفته ,قيمت ارتودنسي ,براي درمان ,روز، ارتودنسي دندان منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
اصول دین bax007 چگونه یک زندگي شادي را آغاز كنيم arfnjm.rozblog.com فرافکر سئو و تولید محتوا مقالات اموزشی کامپیوتر آموزش روانشناسی ,شخصیت شناسی , مقالات صوتی روانشناسی , کسب و کار کتاب گیاهان رامبو7